Můj malý svět

Obrať obličej k slunci
a stíny budou padat za tebe

Firmy nezvládají DNSSEC a domény umírají

Říká se tomu DNSSECová smrt. Je to situace, kdy se kvůli nevalidnímu podpisu celá doména tváří jako nedůvěryhodná, a proto se uživateli raději tváří, jako kdyby neexistovala.

Pokračovat ve čtení zápisku →

2 komentáře | 13. září 2010

Čeština v LaTeXu

Mnoho lidí mívá v LaTeXu problém s češtinou. Především v PDF, kdy se české znaky nesází jako znaky s diakritikou, ale jako bezdiakritický znak a k tomu diakritické znaménko. Přitom řešení je tak jednoduché…

Pokračovat ve čtení zápisku →

4 komentáře | 1. září 2010

Routing multicastu na Mikrotiku

Změnili jsme poskytovatele připojení k Internetu, takže již nepřijímám IPTV po HTTP, ale jako multicastový stream. Současně jsme si pořídili na bránu naší domácí sítě celkem výkonný Mikrotik router (750G). Přijít na to, jak obojí skloubit, nebylo snadné.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 11. srpna 2010

Jak na vlastní DNS cache s ochranou DNSSEC

Mít vlastní DNS cache (správně nazývaný jako rekurzivní DNS server) je cestou k nezávislosti na vrtoších svého ISP. Po 15. červenci navíc i cestou, jak si zajistit bezpečnost DNS a nefalšovanost získávaných odpovědí.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 17. července 2010

Proč všichni chtějí menší zlo?

Pojem „menší zlo“ je mezi lidmi již poměrně vžitý, ač je to vlastně naprosto absurdní záležitost. V podstatě by se dala najít analogie například k výrazu „pozitivní lež“, ale i k dalším.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 10. května 2010

Zrušení účtu na Facebooku? Nemožné? Omyl!

Před rokem a půl jsem byl jistými nejmenovanými lidmi dotlačen k tomu, abych si registroval účet na Facebooku. Dnes toho hluboce lituji…

Pokračovat ve čtení zápisku →

2 komentáře | 7. května 2010

Další naděje na zrušení „autorských poplatků”

Dosud měla oficiální zájem na zrušení tzv. autorských poplatků (též nazývaných výpalné) snad pouze Česká pirátská strana (ač se to v jejím programu obtížně hledá, je to tam). Nyní se k této snaze připojuje i Strana svobodných občanů.

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 3. května 2010

Jak vystoupit z EU – povinná četba pro občany

Člověk Evropskou unii většinou nevnímá vyloženě negativně – spíše je spokojený a jen si sem tam zanadává na nějakou hloupost, kterou vymyslí (jako třeba zákaz žárovek). Tohle mínění jsem měl až do okamžiku, co jsem si přečetl knížku Jak vystoupit z EU od Petra Macha, předsedy Strany svobodných občanů.

Pokračovat ve čtení zápisku →

13 komentářů | 4. dubna 2010

Moje předsevzetí pro rok 2010

Ač si většinou žádná řádná předsevzetí nedávám, letos udělám výjimku, protože jsem loni nabral poměrně značné množství zkušeností a vím, kde mám nedostatky, kde bych měl přidat a čeho bych chtěl konečně dosáhnout.

Pokračovat ve čtení zápisku →

1 komentář | 1. ledna 2010

Weby rádoby chytré a tvůrci rádoby chytřejší

Sem tam se mi stane, že narazím na web, který mi velice sebevědomě tvrdí, jak to mám u sebe zařízené a že bych to měl mít jinak. Takový web bych si nejraději hodil na blacklist!

Pokračovat ve čtení zápisku →

bez komentáře | 30. prosince 2009